Şub
26
2012

Sony, Android 4.0 ‘Beta’ ROM’unu yayımladı

Android-4.0-Ice-Cream-Sandwich

Android-4.0-Ice-Cream-Sandwich

Sony, Xperia serisindeki bazı akıllı telefonlarına yönelik Android 4.0 ICS ‘Beta’ ROM’unu yayımladı.

Xperia Ray, Neo V ve Arc S modelleri ile uyumlu olan ROM henüz Beta aşamasında olduğu için günlük kullanım için uygunluk arz etmese de denemek isteyenler için güzel bir çözüm.

Geçtiğimiz Aralık ayında gelen Alfa sürümden farklı olarak bu defa GSM modu açılmış durumda. Keza radyo da kullanılabiliyor. Fakat Wi-Fi ile Bluetooth halen aktif değil.

Ekran kilidinin işlevselliğinin arttırıldığını gördüğümüz ROM’da artık kullanıcılar kilit ekranı üzerinden müzikçaları kontrol edebiliyor yahut kamerayı açabiliyor. Hızlı arama özelliği de eklenenler arasında.

Görsel açıdan baktığımızda ise hem genel olarak arayüzde ICS’ye geçişin gerçekleştiğini hem de e-Posta istemcisinde bir takım makyajlar yapıldığı görülüyor.

Tabii yazılım henüz final onayı almadığı için Google’ın kendi uygulamaları halen yok. Bununla beraber Sony final sürümde yüz tanıyarak kilit açma özelliğinin bulunacağını da hatırlatıyor.

Video

Yazar Hakkında

Harun Balta 63 adet yazısı bulunuyor..

Bilgisayar Mühendisliği Üzerine çalıştığım konular: C# , .Net , Silverlight , WPF , Entity Framework ,MVVM, Oracle ,Pl/Sql

Print Friendly