Mar
15
2012

Office 15 hakkında 15 gerçek

 

Microsoft Office‘in bir sonraki sürümünün bu senenin sonlarında yayınlanması bekleniyor. Office 15‘de yer alacak yenilikleri kesin olarak bilmesek de ortaya çıkan veya Microsoft tarafından açıklanan birçok yenilik var. İşte Office 15 hakkında bilmeniz gerekenler.

1. İsmi Office 2012 veya 2013 olabilir: Office’in bir sonraki sürümü Microsoft tarafından “Office 15” olarak anılsa da, final sürümünün adı muhtemelen “Office 2012” olacak.

2. Teknik Önizleme sürümü: Microsoft, 30 Ocak’ta Office’in bir sonraki sürümünü “seçilmiş bir gruba” dağıttığını duyurmuştu. Bu grup, bir gizlilik anlaşması ile çalışsa da 6 Mart’ta sızan bilgiler, beyaz boşlukların daha verimli kullanıldığı temiz bir arayüzü gözler önüne sermişti.

3. Office 15 sızmış olabilir mi: Yaklaşık bir yıl önce yeni Office’in ilk yapılarından bir tanesi internete sızmıştı. Ancak bu sürüm, en son ortaya çıkan Teknik Önizleme sürümü ile oldukça farklı. Moorea adlı araç dışında sızan bu ilk Office 15, hemen hemen Ofice 2010 ile aynı görünüyordu.

 

Kaynak: Chip

Yazar Hakkında

Harun Balta 63 adet yazısı bulunuyor..

Bilgisayar Mühendisliği Üzerine çalıştığım konular: C# , .Net , Silverlight , WPF , Entity Framework ,MVVM, Oracle ,Pl/Sql

Print Friendly