Şub
22
2012

iPhone 5’ten kötü haber!

iphone5

iphone5

Herkes iPhone 5 için Haziran ayını işaret etse de, bizce yeni iPhone’u bu kadar çabuk beklemeyin!

iPhone 4S’in Ekim’de tanıtılmasının ardından, gelecek nesil iPhone 5’in de 2012 sonbaharında çıkacağı tartışmaları başladı. Japon Macotakara sitesinde isimsiz bir kaynaktan alınan bilgiye göre yapılan haberde, kaynak Apple’ın gelecek nesil iPhone’unu 2012 sonbaharında tanıtacağını doğruluyor.

iPhone 4S’ten önce Apple’ın telefonlarını Haziran ya da Temmuz’da tanıtma alışkanlığı vardı, fakat bu trend 2011’de değişti ve görünüşe göre şirket yeni cihazları tanıtırken de yeni trendi takip edecek.

iPhone 5 için beklentilerimiz, iPhone 4 – 4S arası yapılan küçük değişikliklerden ziyade büyük ve bütün bir değişiklik. HTC One X ve Samsung Galaxy S3 gibi devlerin karşısında tutunabilmek için iPhone 5 mutlaka dört-çekirdekli bir işlemci ile gelmeli.

Daha büyük ekran olabileceği konusunda beklentiler var fakat henüz beklentileri karşılayacak ipuçları bulunmuyor. iPhone 5’in NFC ve 4G teknolojisini desteklemesine ise kesin gözüyle bakılıyor.

CHIP

Yazar Hakkında

Harun Balta 63 adet yazısı bulunuyor..

Bilgisayar Mühendisliği Üzerine çalıştığım konular: C# , .Net , Silverlight , WPF , Entity Framework ,MVVM, Oracle ,Pl/Sql

Print Friendly