Nis
4
2012

Android Play’de Sahte Çinli Oyun Alarmı!

  Eğer cebinize bu Oyunu indirdiyseniz, sizi bekleyen “büyük şoka” hazır olun!

Android uygulama mağazasında ortaya çıkan “The Roar of the Pharaoh” adlı Çinli oyununun sahte olduğu, güvenlik firması Sophos tarafından duyuruldu.

Sophos güvenlik araştırmacısı Chester Wisniewski, sahte uygulamanın yüklendiği cihazdan telefon numaranız dahil birtakım hassas veriler topladığını ve zararlının yapımcılarına gönderdiğini söyledi. Wisniewski, uygulamanın diğer mobil trojan’lar gibi SMS gönderdiğini ve SMS’lerinizi okuma yetkisine de sahip olduğunu söyledi.

Wisniewski, SMS sahtekarlıklarının işe yaradığını, çünkü siz telefon faturasını alana dek kötü adamların parasını çoktan cebine atmış olduğunu vurguladı.

Sophos, sahte uygulamayı Andr/Stiniter-A olarak sınıflandırdı ve yüklenirken özel bir izin istemediğini söyledi. “The Roar of the Pharaoh” aslında gerçek bir oyun, ancak Google Play’de şu an böyle bir oyun olmadığı söyleniyor. Oyun şu an Google Play’den kaldırılmış gibi görünüyor.

Yazar Hakkında

Harun Balta 63 adet yazısı bulunuyor..

Bilgisayar Mühendisliği Üzerine çalıştığım konular: C# , .Net , Silverlight , WPF , Entity Framework ,MVVM, Oracle ,Pl/Sql

Print Friendly